Close

Habartická 24

Praha 9, CZ 190 00

+420 283 880 819

Zákaznická linka

Po - Pá: 8:00 - 16:00

Online objednávky kdykoli

Firma UMV – VALLORBE  (Usines Métallurgiques de Vallorbe Sa) byla založena v roce 1899 ve městě Vallorbe spojením tří, tehdy největších, hutních továren, a to Borloz & Noguet-Borloz , Antoine Glardon & Cie SAa Grobet. 

Rozvoj výroby precizních pilníků a dalších ručních nástrojů, a zejména důraz na jejich kvalitu, byl odrazem rozvoje hodinářského průmyslu v dané oblasti.

Z dosažitelných zdrojů najdeme nabídku pilníků Vallorbe v České republice pod značkami „ zajíc, ryba nebo Glardon  „ již  v katalogu „ Velkoobchod nástroji, stroji a zbožím kovovým V.J. Rott „ Praha 1, Malé nám. 142 z roku 1928.

Přesnost precizních pilníků s tolerancí ( podle tvaru ) od +0,3 do -0,7 a provedení seku oceňují spotřebitelé na celém světě. Od roku 1992 je firma UMV držitelem certifikátu ISO 9001.

I když se s časem nabídka sortimentu mění, některé typy pilníků byly z nabídky vypuštěny, protože je nahradily jiné technologie, v aktuálním katalogu  „ Zlatnictví, hodinářství, průmysl „ s více než 2000 položek, si vybere každý spotřebitel, který potřebuje kvalitní pilník, rašpli nebo rýtko.

Firma Vallorbe je ve světě známa především vysoce kvalitními precizními, jehlovými  a tvarovými pilníky, pilníky diamantovými, pilníky Valtitan pro tvrdší materiály a jemnými hodinářskými pilníky. Široká nabídka je zejména v sortimentu jehlových pilníků v sadách po 6, příp. 12 ks různých tvarů. V sadách jsou nabízeny i tvarové a diamantové pilníky a pilníky „Habilis“ s ručkou.

Sortiment dílenských pilníků je rozdělen do dvou kategorií, a to v provedení „Classic „ (LQ) a cenově příznivější kategorie „Saver“ (LS). Dílenské pilníky jsou nabízeny i s rukojetí, v závěsném plastovém pouzdře, příp. v sadách. Široká je i nabídka rašplí, od klasických, přes jehlové až po tvarové rašple.

Firma Vallorbe nezapomíná ani na učně. Nabízí ve dvojím provedení školní sady pro zlatnické učně se základním sortimentem.

Z dalšího sortimentu lze zmínit speciální keramické pilníky,zlatnické nůžky, tester tvrdosti, různé druhy držáků a rukojetí pro pilníky a  rýtka .

Pro šperkaře nabízí firma Vallorbe pneumatické gravírovací přístroje „ENSET“ vč. příslušenství.

 

Co do objemu výroby je firma Vallorbe největším světovým výrobcem pilníků na broušení řetězů motorvých pil. Kulaté pilníky na broušení řetězů motorových pil, vyráběné ve Vallorbe, jsou ve světě prodávány pod různými značkami výrobců motorových pil.

 

 

Doporučujeme proto nahlédnou do katalogů Vallorbe na www.vallorbe.com