Close

Habartická 24

Praha 9, CZ 190 00

+420 283 880 819

Zákaznická linka

Po - Pá: 8:00 - 16:00

Online objednávky kdykoli

Společnost Canela nabízí zákazníkům již 45 let standardní i speciální nástroje pro kovoobrábění. Jedná se o moderní výrobní podnik, kde je kladen velký důraz na výstupní kontrolu nástrojů.


Z široké nabídky „Canela“ zmíníme například celou řadu držáků pro VBD  s možností využití různých kombinací pro dosažení potřebného výsledku.
Jednoduchý modulární systém zajišťuje optimální tuhost a přesnost při zapichování a otáčkách. V-systém garantuje, že nůž je řádně upevněn pro
zajištění stability při drážkování.


Chladící systém „Flow-Master“ přivádí chladící kapalinu s maximální účinností na řeznou hranu. Potřebné množství chladící kapaliny je přivedeno pod velkým tlakem na řezné hrany a zlepšuje tak obráběcí výkon. Tento systém je velmi efektivní, protože odvádí rychle teplo z řezných hran, třísky se rychleji ochlazují a lépe lámou.

Frézování

Ecomill 45° -tato serie nabízí vysoce efektivní rovinné frézy s velmi silnými čtyřhrannými výměnnými destičkami s pozitivním úhlem. Výsledkem je efektivní opracování a nižší náklady díky výměnným destičkám s 8 řeznými hranami. V nabídce je rozsah průměrů od 50 – 500 mm.

Ecomill 90°- vysoce efektivní rohové i rovinné frézy s oboustranným 90°úhlem s negativním úhlem VBD, ale pozitivním řezným úhlem. Tyto frézy potřebují nižší řeznou sílu, je možné využít VBD z obou stran pro snížení nákladů.

Mill-Plus – výměnné břitové destičky disponují silnými spirálovými řeznými hranami, což umožňuje rychlé frézování. Frézy Mill Plus mohou být použity pro kruhové vrtání, pro opracování hlubokých dutin.

Chamfer-Plus – tyto nástroje jsou používány, podle typu stroje, k různým výrobním operacím. Serie byla vyvinuta pro rychlé odstraňování třísek a současně ke snížení výrobních nákladů. Pro frézy této serie se používají stejné VBD a díly jako u fréz Mill Plus.

PSC ISO 26623-1 – upínače k obrábění na soustruhu s manuální nebo automatizovanou výměnou nástrojů, k obrábění v obráběcích centrech nebo na vertikálních frézkách. Oba výměnné systémy se skládají z PSC nástrojů a různých statických nebo rotujících adaptérů, redukčních pouzder a upínačů pro redukce a vřetena.

Keramické VBD – obrábějí rychleji než tvrdokovové VBD, vyšší produktivita se projeví zejména při vysokých teplotách. Tři vyzkoušené upínací systémy keramických VBD umožní produktivní obrábění slitin, oceli, tvrzené oceli a dalších těžko obrobitelých materiálů.Vrtání
Kromě klasických vrtáků s VBD nabízí Canela vrtáky s tří- a čtyřhrannými VBD, které zajišťují maximální výkon. Díky optimální geometrii a odvodu třísek mají vrtáky Canela výborné vrtací vlastnosti.

Jádrové vrtáky se používají při větších vrtacích průměrech, stejně jako při omezeném strojním výkonu, protože není třeba tolik energie jako při plném vrtání. Jádrový vrták nevrtá v celém průměru, ale pouze jen kruh na obvodu. Takže namísto odvrtání materiálu a odvodu třísek na celém průměru, zůstane jádro ve středu otvoru. Tento nástroj je určen pro vrtání průchozích děr. Canela vyvinula i pro vrtání PSC upínací systém. Průměr vrtáků 45.. je od 15 do 43 mm s řeznou hloubkou 3xD.

Firma Canela nabízí kromě nástrojů s VBD i klasické tvrdokovové frézy a vrtáky, příp. výrobu výkresových nástrojů.