Nástroje s VBD

Nástroje s VBD

nástroje s VBD kat kimu

 

 

 

 

pdfKOMPLETNÍ SORTIMENT NÁSTROJŮ KIMU 

 

Nástroje zn. Kimu s výměnnými břitovými destičkami jsou určeny pro soustružení a frézování celé škály materiálů jako jsou např. nástrojová ocel, legovaná ocel, šedá litina, hliník, nerezová ocel a další.

Vedle základního provedení jsou nástroje a zejména výměnné břitové destičky Kimu dodávány povlakované pro vylepšení řezných podmínek.

Příklady druhů povlaků nástrojů Kimu :

TIC15 : povlak nástrojů Kimu

hrubování a dokončování v oceli, šedé litině, nerezové a vysoce legované oceli vícevrstvý povlak TiCN a oxidu hliníku

TIC17 : povlak nástrojů Kimu

povlak TiAlN pro dokončování v oceli, hliníku a tepelně odolných slitinách. Je vhodný

pro kobaltové slitiny a syntetické materiály.

TIC21 : povlak nástrojů Kimu

tvrdokov s Tin-MT TiCN-Al2O3 pro obrábění oceli, legované oceli a šedí litiny. Doporučuje se v případech, kdy je odolnost proti opotřebení důležitější než tvrdost.

TIC20 : povlak nástrojů Kimu

obsahuje bohatý substrát, který zajišťuje vynikající tvářecí a pevnostní vlastnosti. Vícevrstvé povlakování obsahuje oxid hliníku k docílení přídavné teploty a odolnosti proti opotřebení.

TIC25 : povlak nástrojů Kimu

povlak TiN-TiC-TiN, tlouštka povlaku jsou 3-5 mikronů, vhodné pro ocel, legovanou ocel a nerez, s chlazením i bez chlazení. Má velmi dobrý řezný výkon při obrábění slitin titanu, niklu a tvárných litin.

TIC28 : povlak nástrojů Kimu

tvrdokovový mikrozrný vícevrstvý povlak, který nabízí ostřejší břity, nižší tření při obrábění a výbornou kvalitu obráběného povrchu. Vhodný pro obrábění nerezových materiálů a legovaných ocelí při nižší nebo střední řezné rychlosti, příp. při nestabilních podmínkách.

TIC30 : povlak nástrojů Kimu

obvyklý povlak pro soustružení. Vícevrstvý povlak obsahuje oxid hliníku k docílení přídavné teploty a odolnosti proti opotřebení. Je určen pro soustružení s vysokým odvodem třísky, při přerušovaném soustružení a při náročnějším opracování nerezových materiálů při nízké rychlosti a nepříznivých podmínkách.

TIC35 povlak nástrojů Kimu

nový druh povlaku pro opracování nerezových a tepelně odolných materiálů, výhradně s použitím lamače třísky.

TK30 : povlak nástrojů Kimu

houževnatý povlak ( Ti C, N) pro obrábění ocele, nerezových materiálů a kovových slitin s chlazením i bez chlazení.

T20L : povlak nástrojů Kimu

povlak TiAlN s kluznou vrstvou. Toto povlakování vykazuje nízkou třecí hodnotu a řeznou sílu při dokončovacích operacích. Doporučen pro obrábění legovaných ocelí.

T40L : povlak nástrojů Kimu

vícevrstvý povlak ( TiAlN) určen pro hrubovací a středně hrubovací práce. Vhodný pro frézování s malým posuvem a / nebo nízké rychlosti. Velmi vhodný při možných vibracích a při použití chladící kapaliny.

Z10R : povlak nástrojů Kimu

mikrozrný povlak s obsahem zirkonia je velmi vhodný pro obrábění slitin hliníku a mědi a umělých hmot.